O firmie

logo zakładu produkcyjnego Hi-P Poland

Hi-P Poland to Spółka wchodząca w skład międzynarodowego koncernu Hi-P International z siedzibą w Singapurze, która działa na rynku światowym od 1980 roku zajmując pozycję regionalnego lidera usług w sektorze telekomunikacyjnym, komputerowym, medycznym, motoryzacyjnym czy elektronicznym.

Firma dysponuje międzynarodową infrastrukturą produkcyjną, zatrudnia około 15 000 pracowników w 13 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych na całym świecie. W Taipei, Chicago oraz San Jose działają centra obsługi klienta oraz centra techniczne. Firma oferuje szeroką gamę usług począwszy od projektowania, rozwoju i usług inżynieryjnych, po pełny zakres produkcji. Od 2003 roku Hi-P International jest notowana na giełdzie singapurskiej SGX.

W roku 2005 firma Hi-P Poland rozpoczęła działalność produkcyjną w zakładzie zlokalizowanym w północnej części Wrocławia. Utworzenie oddziału Hi-P w Polsce wynika z przyjętej przez grupę Hi-P strategii, której celem jest zapewnienie wysokiej jakości oferowanych usług w jak najkrótszym czasie.

Umiejscowienie firmy we Wrocławiu znacznie skraca istniejący dystans między Hi-P a europejskimi klientami. Przyjęta strategia rozwoju spółki wraz ze zwiększonym zapotrzebowaniem produkcyjnym klientów zaowocowało już dwa lata później decyzją o przeniesieniu działalności do nowoczesnej i dużo większej hali produkcyjnej w Bielanach Wrocławskich o powierzchni blisko 19 000 m2. Do dnia dzisiejszego całość działań operacyjno-produkcyjnych spółki prowadzona jest w tejże lokalizacji, która ze względu na bardzo atrakcyjne położenie (bliskość autostrady A4 oraz lotniska) pozwala skrócić czas reakcji na potrzeby naszych klientów i zapewnić bardzo wysoką jakość obsługi.


mapa firm produkcyjnych i innych oddziałów Hi-P International produkcja części magazyn z częściami do AGD i dla branży automotive magazyn we Wrocławiu


Hi-P Poland zajmuje się produkcją najwyższej jakości elementów plastikowych, montażem kontraktowym małego AGD oraz produkcją części dla branży motoryzacyjnej (automotive). Umiejętność zrozumienia potrzeb naszych klientów w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem, wysokimi kompetencjami naszych pracowników oraz globalna działalność w ramach grupy kapitałowej Hi-P International pozwala zrealizować oczekiwania naszych klientów w sposób kompleksowy. Aktywnie wspieramy naszych klientów począwszy od fazy projektowej aż po skuteczne wprowadzenie produktu na rynek. 

Naszym celem jest:

„Spełniać a nawet przewyższać stawiane przez Klientów wymagania oraz cele biznesowe”

W chwili obecnej naszymi uznanymi klientami są firmy:

Hi-P Poland - podwykonawca Braun  Hi-P Poland - podwykonawca DeLonghi